SPECTRO44UVS Spectrophotometer with UV Filter and Selectable Illumination, 44"
EPSSPECTRO44UVS EPSSPECTRO44UVS
Item Code: EPSSPECTRO44UVS
Manufacturer EPSON AMERICA, INC.
  • Automates color management processes in conjunction with front-end RIP software.
  • Automatically calibrates color versus external manual checks.
  • Increases color accuracy and saves time.
  • Simple installation into front of the printer.
  • Includes interchangeable black and white backing plates.
  • Built-in print dryer accelerates the reading process.
Description
Made In
JP
UNSPSC Code
Weight
35.5lb
Height
15.3in
Width
12.6in
Length
54.6in
Brand
Epson
Category
Printer Accessories
Compare
Item Code: EPSSPECTRO44UVS
Description
Made In
JP
UNSPSC Code
Weight
35.5lb
Height
15.3in
Width
12.6in
Length
54.6in