MMMPF238W9EM MMMPF238W9EM
MMMPF238W9EM MMMPF238W9EM
MMMPF238W9EM MMMPF238W9EM
MMMPF238W9EM MMMPF238W9EM
MMMPF238W9EM MMMPF238W9EM
3M Privacy Screen Filter Black - For 23.8" Widescreen LCD Monitor - 16:9 - Scratch Resistant, Fingerprint Resistant - Anti-glare - 1 Each
Item Code: MMMPF238W9EM
Category Privacy Filters
Manufacturer 3M
Description
UNSPSC Code
Weight
3.07lb
Height
0.81in
Width
17.56in
Length
29.81in
Catalog Page Number
T51
Anti-glare
Yes
Aspect Ratio
16:9
Blue Light Reduction
Yes
Brand
3M
Brand Name
3M
Category
Privacy Filters
Color Family
Black
Country of Origin
United States
Device Supported
Monitor
Display Size Supported
23.8"
Display Type Supported
LCD
Durability
Scratch Resistant
Features
Reversible Matte-to-Matte
Film Classification
Black
Height
11.85"
Limited Warranty
1 Year
Manufacturer
Manufacturer Part Number
PF238W9EM
Manufacturer Website Address
http://www.3m.com
Orientation
Landscape
Package Contents
  • Privacy Screen Filter
  • 3M COMPLY Magnetic Attach
Packaged Quantity
1 each
Product Color
Product Name
Privacy Screen Filter
Product Type
Reversible
Screen Attachment
Magnetic
Touch Compatibility
No
Viewing Area Dimension
21.09" x 11.85"
Widescreen
Width
21.09"
Compare
Category Privacy Filters
MMMPF238W9EM MMMPF238W9EM
MMMPF238W9EM MMMPF238W9EM
MMMPF238W9EM MMMPF238W9EM
MMMPF238W9EM MMMPF238W9EM
MMMPF238W9EM MMMPF238W9EM
Item Code: MMMPF238W9EM
Manufacturer 3M
Description
UNSPSC Code
Weight
3.07lb
0.81in
17.56in
Length
29.81in
Catalog Page Number
T51
Anti-glare
Aspect Ratio
16:9
Blue Light Reduction
Brand
Brand Name
Category
Privacy Filters
Color Family
Country of Origin
United States
Device Supported
Monitor
Display Size Supported
23.8"
Display Type Supported
LCD
Durability
Scratch Resistant
Features
Reversible Matte-to-Matte
Film Classification
11.85"
Limited Warranty
1 Year
Manufacturer
Manufacturer Part Number
PF238W9EM
Manufacturer Website Address
http://www.3m.com
Orientation
Landscape
Package Contents
  • 3M COMPLY Magnetic Attach
Packaged Quantity
1 each
Product Color
Product Name
Product Type
Reversible
Screen Attachment
Magnetic
Touch Compatibility
No
Viewing Area Dimension
21.09" x 11.85"
Widescreen
21.09"