3M Bright Screen Privacy Filter for 15.6in Laptop, 16:9, BP156W9B Black, Matte - For 15.6" Widescreen LCD 2 in 1 Notebook - 16:9 - Scratch Resistant, Fingerprint Resistant - Anti-glare - 1 Each
Category Privacy Filters
MMMBP156W9B MMMBP156W9B
MMMBP156W9B MMMBP156W9B
MMMBP156W9B MMMBP156W9B
MMMBP156W9B MMMBP156W9B
MMMBP156W9B MMMBP156W9B
MMMBP156W9B MMMBP156W9B
Item Code: MMMBP156W9B
Category Privacy Filters
Manufacturer 3M
Description
UNSPSC Code
Weight
0.32lb
Height
0.13in
Width
10in
Length
15.25in
Catalog Page Number
NEW
Anti-glare
Yes
Aspect Ratio
16:9
Blue Light Reduction
Yes
Brand
3M
Brand Name
3M
Category
Privacy Filters
Color Family
Black
Country of Origin
United States
Device Supported
2 in 1 Notebook
Display Size Supported
15.6"
Display Type Supported
LCD
Durability
Scratch Resistant
Features
Reversible Matte-to-Matte
Film Classification
Bright Screen
Height
7.64"
Limited Warranty
1 Year
Manufacturer
Manufacturer Part Number
BP156W9B
Manufacturer Website Address
http://www.3m.com
Orientation
Landscape
Package Contents
  • Bright Screen Privacy Filter for 15.6in Laptop, 16:9, BP156W9B
  • COMPLY Adhesive Strips
Packaged Quantity
1 each
Product Color
Black
Product Name
Product Type
Privacy Screen Filter
Reversible
Screen Attachment
Flip
Touch Compatibility
Viewing Area Dimension
13.57" x 7.64"
Widescreen
Width
13.57"
Compare
MMMBP156W9B MMMBP156W9B
MMMBP156W9B MMMBP156W9B
MMMBP156W9B MMMBP156W9B
MMMBP156W9B MMMBP156W9B
MMMBP156W9B MMMBP156W9B
MMMBP156W9B MMMBP156W9B
Item Code: MMMBP156W9B
Manufacturer 3M
Description
UNSPSC Code
Weight
0.32lb
0.13in
10in
Length
15.25in
Catalog Page Number
NEW
Anti-glare
Aspect Ratio
16:9
Blue Light Reduction
Brand
Brand Name
Category
Privacy Filters
Color Family
Country of Origin
United States
Device Supported
2 in 1 Notebook
Display Size Supported
15.6"
Display Type Supported
LCD
Durability
Scratch Resistant
Features
Reversible Matte-to-Matte
Film Classification
Bright Screen
7.64"
Limited Warranty
1 Year
Manufacturer
Manufacturer Part Number
BP156W9B
Manufacturer Website Address
http://www.3m.com
Orientation
Landscape
Package Contents
  • COMPLY Adhesive Strips
Packaged Quantity
1 each
Product Color
Product Name
Product Type
Privacy Screen Filter
Reversible
Screen Attachment
Flip
Touch Compatibility
Viewing Area Dimension
13.57" x 7.64"
Widescreen
13.57"